15:22 13 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 112

الکسی ناوالنی، دیدار با صدر اعظم آلمان در بیمارستان شاریته را تایید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، الکسی ناوالنی، اپوزیسیون روسی در جساب کاربری خودر در توییتر، گزارش نشریه آلمانی اشپیگل در خصوص دیدار با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را تأیید کرد.

وی در ادامه نوشت: این دیدار یک جلسه خصوصی و گفتگو با خانواده بود.

ناوالنی در عین حال تاکید کرد که این دیدار را نمی توان سری و راز نامید و در ادامه از عیادت صدر اعظم آلمان از وی قدردانی کرد.

پیش از این نشریه آلمانی اشپیگل گزارش داد که آنگات مرکل، صدراعظم آلمان به طور مخفیانه از الکسی ناوالنی که در بیمارستان شاریته در برلین تحت درمان بود، عیادت کرد.

بیستم ماه اوت الکسی ناوالنی  در راه بازگشت از شهر تومسک سیبری به مسکو در هواپیما  حالش بد شد و به همین دلیل هواپیما ناچار به فرود اضطراری در شهر اومسک شد. پزشکان اومسک تشخیص اصلی را نوعی اختلال متابولیك عنوان کردند که باعث افت شدید قند خون می شود. دلایل آن هنوز روشن نشده است، اما در بررسی ها و آزمایشات پزشکان اومسک، اثری از سم در خون ناوالنی یافت نشد.

ناوالنی برای معالجه به آلمان منتقل شد. دولت آلمان پیشتر اعلام کرد که بر اساس نتایج حاصله توسط  متخصصان یک آزمایشگاه نظامی در این کشور، الکسی ناوالنی با عنصری از گروه مواد سمی فلج کننده اعصاب موسوم به "نوویچوک" مسموم شده است. این در حالی است که وزارت خارجه روسیه گزارش های آلمانی ها  درباره ناوالنی را بی اساس دانسته است. کلینیک پزشکی شاریته در برلین روز دوشنبه اعلام کرد، که وضعیت سلامتی الکسی ناوالنی بهبود یافته و وی از حالت کما بیرون آمده است.

مرتبط:

توضیحات همراهان ناوالنی درباره کشف بطری آلوده به "نوویچوک" در محل اقامت وی + ویدئو
اتحادیه اروپا تحریماتی جدید را به نام ناوالنی علیه روسیه وضع می کند
پیام ایستاگرامی ناوالنی درباره روند بهبودی حال خود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک