10:39 26 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 33

مجلس آذربایجان برقراری شرایط نظامی در تعدادی از شهرها و مناطق این کشور را به تصویب رسانید.

به گزارش اسپوتنیک، مجلس ملی (پارلمان) آذربایجان تصمیم گرفت در تعدادی از شهرها و مناطق این کشور در رابطه با وخیم تر شدن اوضاع در قره باغ، شرایط نظامی برقرار کند.

فراخوان بسیج افراد زیر 55 سال در ارمنستان
© AP Photo / Armenian Defense Ministry Press Service / PanPhoto

پیش از این منابع اعلام داشته بودند که مجلس آذربایجان در رابطه با اوضاع قره‌باغ، فراخوان برگزاری جلسه فوق العاده داده است. تصمیم پارلمان باید ظرف 48 ساعت به تصویب رئیس جمهور آذربایجان برسد. اعلام حکومت نظامی در آذربایجان از وظایف وزارت امور داخلی این کشور است.

صبح روز یکشنبه، وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک های واقع در خط تماس در قره باغ تیراندازی کردند، بر اساس این داده ها، عده‌ای غیرنظامی در این حادثه کشته شدند.

به گفته وزارت دفاع ارمنستان، قره باغ تحت حملات هوایی و موشکی قرار گرفت. ایروان نیز اعلام داشت که باکو حمله‌ای را در قره باغ آغاز کرده است. در قره باغ نیز گزارش شد که شهرک‌هایی از جمله پایتخت استپاناکرت هدف گلوله باران قرار گرفتند.

درگیری‌های نظامی میان نیروهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان صبح امروز در حالی از سر گرفته شد که درگیری‌های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر ماه) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان، منجر به تلفات جانی نزد هر دو طرف شده بود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک