20:29 20 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 248

پادشاه عربستان سعودی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواستار ممانعت جامعه جهانی از توسعه توانایی‌های نظامی ایران شد.

به گزارش اسپوتنیک، سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان سعودی در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت که "تهدید از جانب ایران" جامعه بین الملل را ملزم به ایجاد موضعی قدرتمند برای جلوگیری از توسعه توانایی‌های نظامی تهران می‌کند.

پادشاه عربستان سعودی بیان داشت: تهدیدهای ایران نیازمند موضع بین‌المللی و قاطع می‌طلبد تا مانع از توسعه تسلیحات این کشور شده و به حمایت از تروریسم توسط تهران پایان دهد. وی افزود: رژیم ایران سال گذشته تأسیسات نفتی پادشاهی سعودی را هدف قرار داد و همچنان به هدف قرار دادن عربستان سعودی از طریق موشک‌های بالستیک و پهپادها ادامه می‌دهد.

سلمان بن عبدالعزیز آل سعود با اشاره به مشکل میان فلسطین و اسرائیل خاطرنشان کرد: این پادشاهی از سال 1981 ابتکار عمل صلح را مطرح کرده و ایجاد یک کشور مستقل فلسطین با پایتختی در قدس شرقی را تنها راه حل درگیری می‌داند. وی افزود: "مردم برادر فلسطین باید حقوق قانونی خود را کسب کنند". علاوه بر این، پادشاه سلمان از تلاش‌های دولت آمریكا برای دستیابی به صلح در خاورمیانه تقدیر كرد. وی به  طور ویژه به تمایل واشنگتن برای "آوردن فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها بر سر میز مذاکره برای انعقاد معاهده‌ای منصفانه و جامع" اشاره نمود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک