22:59 21 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
1 0 0

خبرنگار ریانووستی در حال پوشش خبری اعتراضات در بلاروس بود، از سوی نیروهای امنیتی این کشور بازداشت شد.

به گزارش اسپوتنیک، خبرنگار "ریا نووستی" که به طور موقت همراه با شرکت کنندگان در راهپیمایی دانشجویان در مینسک بازداشت شده بود، پس از ارائه مدارک خبرنگاری، آزاد شد.

بعد از ظهر شنبه، حدود صد جوان در نزدیكی دانشگاه زبان شناسی جمع شده و با بازداشت هایی كه روز گذشته رخ داده بود، اعتراض كردند. هنگامی که چندین نیروی پلیس راهنمایی و رانندگی به دانشگاه رسیدند، دانشجویان تصمیم گرفتند به سمت بازار کوماروفسکی، مکانی که برای اعتراضات برنامه ریزی شده بود، حرکت کنند، سپس چندین مینی ون که بدون هیچگونه مارک و نشانه ای به محل آمدند و ماموران که در این خودروها بودند، اقدام به  بازداشت دانشجویان کردند.

خبرنگار ریانووستی که با تلفن همراه خود در حال فیلمبرداری از لحظه دستگیری دانشجویان بود نیز دستگیر شد. وی پس از توضیح و ارائه مدارک خود آزاد شد و به وی گفته شد که تصاویری که با گوشی همراه خود گرفته را پاک کند.

پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری بلاروس، موج اعتراضات در این کشور آغاز شد، و شورای اروپا نیز اعلام کرد که نتایج این انتخابات را به رسمیت نمی شناسد و از احتمال تحریم مینسک خبر دادند.

وزارت کشور بلاروس اعلام کرد که در راهپیمایی ها سیاسی-اجتماعی که روز گذشته چهارم ماه سپتامبر در این کشور برپا شد، 41 نفر به جرم ایجاد اغتشاش و بر هم زدن نظم عمومی بازداشت شده اند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک