03:07 29 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
3222

وزیر امور خارجه اسرائیل در دیدار با همتای رومانیایی خود، خواستار حمایت رومانی از طرح تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، گابی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل در دیدار با همتای رومانیایی خود گفت جامعه جهانی باید از بازگشت مجدد تحریم‌ تسلیحاتی ایران حمایت کند.

اشکنازی در دیدار با بوگدان آرشچو، وزیر خارجه رومانی خواستار حمایت رومانی از طرح تمدید تحریم تسلیحاتی ایران که از سوی دولت ترامپ مطرح شده است، شد.

اشکنازی در این باره گفت: ما درباره ضرورت اعمال مجدد تحریم تسلیحاتی علیه ایران و این ضرورت صحبت کرده‌ایم که آن دسته از کشور‌های جهان که به دنبال ثبات بیشتر در خاورمیانه هستند به تلاش‌های آمریکا برای احیای مجدد تحریم‌ها علیه ایران بپیوندند.

اشکنازی همچنین در این دیدار، از رومانی خواست که فعالیت حزب الله لبنان را ممنوع کند و سپاه پاسداران ایران را به عنوان سازمانی تروریستی بشناسد.

به نقل از جروزالم پست؛ یکی از مسائلی که به ویژه برای واشنگتن و اسرائیل اهمیت دارد مسئله رفع تحریم تسلیحاتی ایران در تاریخ ۱۸ اکتبر است. شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را رد کرده است. اندونزی که ریاست دوره‌ای شورای امنیت را در ماه قبل بر عهده داشت و نیجر که ریاست کنونی آن را در ماه جاری بر عهده دارد با تلاش‌های آمریکا در این زمینه مخالفت کرده‌اند.

در دیدار وزیر امور خارجه رومانی با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز موضوع ایران مطرح شد. همچنین در این دیدار به تحولات لبنان نیز پرداخته شد.

مرتبط:

ریابکوف: اعمال مجدد تحریم های سازمان ملل علیه ایران برخلاف عقل سلیم است
ایران: بازگشت تحریم‌ها علیه تهران فقط در جهان خیالی پمپئو رخ می‌دهد
آلمان: تحریم تسلیحاتی ایران باید تمدید شود!
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک