07:48 12 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
222

یکی از توسعه‌دهندگان عوامل نوویچوک به ادعای مطرح شده توسط دولت آلمان در خصوص مسمومیت الکسی ناوالنی با ماده‌ای از این دسته واکنش نشان دادند.

به گزارش اسپوتنیک، لئونید رینک، از افرادی که به صورت مستقیم در توسعه عوامل نوویچوک نقش داشته است، اظهار داشت: علائم الکسی ناوالنی با مسمومیت با ماده سمی نوویچوک کاملا متفاوت است.

به گفته رینک، اگر از "عوامل نوویچوک" استفاده می‌شد، علائم مسمومیت کاملاً متفاوت بود: "تشنج و سایر علائم". وی همچنین افزود که استفاده از نوویچوک منجر به مرگ الکسی ناوالنی می‌شد و نه به کما رفتن او.

پیش از این استفان سایبرت، سخنگوی دولت آلمان امروز چهارشنبه اظهار داشت که متخصصین آزمایشگاه بوندس‌وهر (نیروی دفاعی آلمان) اعلام داشتند که الکسی ناوالنی با ماده‌ای از گروه عوامل نوویچوک مسموم شده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین در این خصوص اظهار داشت: برلین در خصوص نتیجه‌گیری خود در مورد مسمومیت الکسی ناوالنی با نوویچوک، مسکو را مطلع نکرده است؛ روسیه چنین اطلاعاتی ندارد.

کابینه وزرای آلمان امروز سه شنبه اعلام کرد که وزارت امور خارجه این کشور سفیر روسیه در برلین را فرا می خواند و نتایج آزمایش مسمومیت ناوالنی را به وی اعلام می‌کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک