22:48 18 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2000)
0 11

رئیس سازمان بهداشت جهانی گفت كه کشورهای جهان ملزم به انجام حداقل چهار مرحله اساسی قبل از بازگشت به زندگی عادی پس از کرونا هستند.

به گزارش اسپوتنیک، تدروس ادهانوم، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی گفت که از بازگشایی کشورها پس از قرنطینه مربوط به ویروس کرونا حمایت می کند و در عین حال نیز تاکید کرد که رعایت همه موارد احتیاطی برای جلوگیری از یک فاجعه ضروری است.

وی افزود: سازمان بهداشت جهانی به طور کامل از تلاشهای کشورها برای بازگشایی اقتصادی و اجتماعی پشتیبانی می كند. ما می خواهیم شاهد بازگشت کودکان به مدارس و افراد به شغل خود باشیم. اما ما می خواهیم این اتفاق را با خیال راحت ببینیم ... هرچه کشورها بیشتر در زمینه کنترل ویروس فعالیت کنند می توانند بازگشایی بیشتری انجام دهند. اما باز گشایی بدون كنترل فاجعه است.

رئیس سازمان بهداشت جهانی گفت كه کشورهای جهان ملزم به انجام حداقل چهار مرحله اساسی قبل از بازگشت به زندگی عادی پس از کرونا هستند. ابتدا لازم است انتقال ویروس در گروههای بزرگ مردمی محدود شود. چنین مواردی از آلودگی به ویروس کرونا در رویدادهای جمعی، از جمله در کلوپ های شبانه، استادیوم ها و همچنین در جلسات مذهبی ایجاد می شود.

ثانیاً برای کاهش میزان مرگ و میر باید از گروه های آسیب پذیر در برابر ویروس محافظت شود. در مرحله بعدی هر شهروند باید از تجهیزات محافظتی استفاده کند، فاصله ایمن را حفظ کند و دست های خود را بشوید. همچنین مقامات کشورها باید اقدامات لازم را برای شناسایی، جداسازی، آزمایش و معالجه بیماران و همچنین ردیابی افرادی که با آنها تماس گرفته اند، انجام دهند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2000)

مرتبط:

مرگ و میر در مردان مبتلا به ویروس کرونا 1.5 برابر بیشتر از زنان است
واکسن های 19 کشور برای آزمایش‌های بالینی کرونا توسط سازمان بهداشت تایید شد
شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از 6 میلیون نفر عبور کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک