22:18 18 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
5548

کلی کرافت، نماینده آمریکا در سازمان ملل از کشورهایی که با بازگرداندن تحریم های ایران مخالفت کرده بودند بشدت انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، کلی کرافت، نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: آندسته از اعضای شورای امنیت که از حمایت واشنگتن برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران خودداری کردند با تروریست در یک صف قرار گرفتند.

کرافت گفت: دولت ترامپ از اینکه در این موضوع در اقلیت قرار گرفته است نمی ترسد. وی گفت: "تنها افسوس من این است که اعضای دیگر این شورا گمراه شده اند و اکنون در کمپین تروریست ها قرار گرفته اند."

کرافت تأکید کرد که آمریکا بخشی از این شکست نخواهد بود و آرام نخواهد ماند. به گفته وی، ایالات متحده روندی را پیش خواهد برد تا ایران را آن چیزی که آن واقعا است بشناساند.

هفته گذشته مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریكا به رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایتی را مبنی بر عدم رعایت ایران در مفاد برجام و برای شروع روند بازگشت تحریم های ضد ایرانی تحت قطعنامه 2231 ارائه كرد.

روز سه‌شنبه در شورای امنیت سازمان ملل متحد، اکثریت قریب به اتفاق اعضای شورای امنیت سازمان ملل آشکارا مخالفت خود را با بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران اعلام کردند، زیرا آنها معتقد هستند که ایالات متحده که برجام را ترک کرده است حق اجرای این رویه را ندارد.

مرتبط:

روسیه، ایران و ترکیه توافق نفتی بین شرکت آمریکایی و کردهای سوریه را محکوم کردند
نبنزیا: بیشتر اعضای شورای امنیت تلاش آمریکا علیه ایران را رد می کنند
شورای امنیت سازمان ملل متحد به درخواست آمريکا تحریم ها علیه ایران را تمديد نمي کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک