19:34 24 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

به گزارش اسپوتنیک، دنیس مانتوروف، وزیر صنعت و تجارت روسیه گفت: روسیه باید تا پایان سال حدود 1.5 تا 2 میلیون دوز واکسن کووید-19 در هر ماه تولید کند و به تدریج حجم ماهانه را به 6 میلیون دوز افزایش دهد.

وی افزود: "اکنون سه شرکت بینوفارم، گنریوم و ار-فارم به این کار محلق خواهند شد. ما از واقعیت نتیجه می گیریم که تا پایان ماه اوت حدود 30 هزار دوز واکسن تولید می شود. از ماه سپتامبر با در نظر گرفتن شرکت های مشخص شده، حجم را چندین برابر می کنیم و تا پایان سال باید تولید حدود 1.5 تا 2 میلیون دوز در هر ماه را شروع کنیم و به تدریج حجم را به طور کلی به 6 میلیون دوز در ماه افزایش دهیم."

وی خاطرنشان کرد: با احتساب در خواست هایی که امروز دریافت می شود، تهیه واکسن به شرکای خارجی نیز در نظر گرفته می شود اما ابتدا لازم است که تقاضای داخلی تأمین شود.

پیش از این روسیه از ثبت اولین واکسن کووید-19 در جهان خبر داده بود. این دارو "اسپوتنیک وی" نامگذاری شده و تمام آزمایش های لازم را پشت سر گذاشته است. افزوده می شود که واکسن روسی بر پایه شاخه آدنوویروس توسط وزارت بهداشت روسیه در تاریخ 11 اوت به ثبت رسید و اولین واکسن ثبت شده ضد کووید در بازار خواهد بود.

مرتبط:

آزمایشات بالینی واکسن روسی کرونا در ماه سپتامبر به اتمام می رسد
مصاحبه اختصاصی اسپوتنیک با معاون مرکز گامالیا در بخش علمی در مورد واکسن "اسپوتنیک V" - بخش پنجم
تولید واکسن کرونا در ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک