11:05 23 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 90

رزمناو سنگین موشک انداز روسی "دریاسالار نخیموف" پس از مدرنیزه شدن قدرتمندترین کشتی جنگی سطحی جهان خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، مجله فوربس ضمن بیان این مطلب خاطرنشان می شود که این رزمناو از نظر اندازه با کشتی های جنگی آمریکایی از نوع "آیووا" قابل مقایسه  می باشد اما از لحاظ مشخصات و تسلیحات حتی از آنها برتر است.

در مقاله منتشره در این نشریه  آمده است: " رزمناو موشک انداز روسی "دریاسالار نخیموف" با تسلیحات و حسگرهای جدید خود ، احتمالاً قدرتمندترین کشتی جنگی سطحی جهان خواهد شد."

در این مقاله همچنین گفته می ششئد "دریاسالار نخیموف" به موشک های مافوق صوت P-700  "گرانیت"معروف به "قاتل ناوهای هواپیما" و همچنین سامانه های دفاع هوایی اس 300 و موشکهای K33 9 "اوسا" مجهز شده اند.

نویسنده مقاله این زرادخانه "دریاسالار نخیموف" را "باورنکردنی" خوانده است.

در ماه ژوئیه ، کارشناسان ابراز اطمینان کردند که "دریاسالار نخیموف" ، پس از مدرنیزه شدن ، تبدیل به یک "قلعه شناور: می شود که قادر است جلوی ناوگان ناتو را بگبرد.

رزمناو موشک انداز "دریاسالار نخیموف" در سال 2022 پس از مدرنیزه شدن به نیروی دریایی روسیه تحویل داده می شود. دریاسالار نخیموف یکی از اولین کشتی هایی خواهد بود که موشک های هایپرسونیک "زیرکن" را دریافت می کند. این موشک ها  قادرند 9 بار سریعتر از سرعت صدا پرواز کرده و  در حین پرواز به مانوردهی  و مسیر حرکت خود را تغییر دهند.

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک