11:36 25 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
2134

رئیس جمهور ترکیه از اکتشاف 320 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در دریای سیاه به عنوان بزرگترین اکتشاف گازی در تاریخ این کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که ترکیه به بزرگترین اکتشاف گازی در تاریخ خود در دریای سیاه دست یافت.

وی ضمن اشاره به آنکه انرژی عنصر اصلی توسعه بوده و برای استقلال ملی نیز حائز اهمیت است، گفت: در دریای سیاه 320 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی کشف کردیم.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه گفت: پشت تمام بازی‌ها در مدیترانه شرقی، دعوا بر سر تقسیم منابع انرژی وجود دارد. نظم جهانی غیرانسانی که یک قطره نفت را با ارزش ‌تر از خون میلیون‌ها نفر می‌بیند، هنوز هم ادامه دارد. 

اردوغان تاکید کرد: پروردگار در یک نقطه دیگر به رویمان دری از ثروتی بی‌نظیر گشود. ترکیه در امر فعالیت حفاری و سیسمیک کوچکترین وابستگی به خارج ندارد، تمامی این عملیات را با امکانات داخلی انجام دادیم. در کنار کشتی فاتح که شادی امروز را برای ما رقم زده است، با کشتی‌های حفاری «یاووز» و «قانونی» به یکی از کشورهای پیشرو جهان در زمینه اکتشاف انرژی تبدیل شده‌ایم.

وی همچنین افزود: بهره برداری از چاه‌های شناسایی شده را بلافاصله آغاز کرده و سپس وارد مرحله عمرانی و ساخت و ساز خواهیم شد. بهره برداری از این منبع را با استخراج گاز و انتقال آن به سیستم آغاز خواهیم کرد.

رئیس جمهور ترکیه خاطرنشان کرد: هدف ما استفاده هموطنانمان از گاز اکتشافی در دریای سیاه تا سال 2023 است.

اردوغان تصریح کرد: ''با استفاده از کشتی‌های حفاری «فاتح» و «یاووز» در دریای مدیترانه و دریای سیاه تاکنون 9 بار عملیات اکتشاف عمیق گاز طبیعی را انجام دادیم. در آخرین عملیات اکتشافی موفق شدیم تا مژده مورد انتظار ملت‌مان را اعلام کنیم.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک