20:07 20 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
فشار آمریکا بر ایران (71)
1140

سخنگوی سازمان ملل در رابطه با تصمیم تازه آمریکا برای استفاده از مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها علیه ایران، گفت: موضع ما در قبال توافق هسته ای تغییری نکرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، اسفتان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل در کنفرانس خبری درباره حمایت از توافق هسته‌ای ایران گفت: موضع بنیادین ما در حمایت از توافق هسته ای (برجام) تغییری نکرده و همان است.

سفیر روسیه در ایران
© Photo / EMBASSY OF THE RUSSIAN FEDERATION IN THE ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN

وی در پاسخ به پرسشی درباره تصمیم تازه آمریکا پس از شکست در شورای امنیت سازمان ملل، برای به کار گرفتن مکانیسم بازگردانی تحریم ها در توافق هسته ای علیه ایران، اظهار داشت: آن ‌چه کشورهای عضو تصمیم می گیرند انجام دهند، تصمیم مستقل آن ها در این موقعیت است.

بر اساس این گزارش، اظهارات دوجاریک در پی این مطرح می شود که دولت آمریکا پیش از این تهدید کرده بود در صورت عدم تصویب پیش نویس قطعنامه ای که برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ارائه داده بود، علی رغم خروجش از برجام و به بهانه این که قطعنامه ۲۲۳۱ آن را عضوی از برجام معرفی می کند، می تواند سازوکار بازگردانی تحریم ها را که تنها در چارجوب برجام و برای اعضای برجام قابل استفاده است، برای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران استفاده کند.

تاریخ تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر به پایان خواهد رسید.

موضوع:
فشار آمریکا بر ایران (71)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک