21:06 18 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران (129)
0 40

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کی یف تأکید کرد که ایران پرداخت غرامت برای هواپیمای اوکراینی را بر اساس مقررات بین‌المللی و تعهدات موجود در کنوانسیون‌ها انجام می دهد.

به گزارش اسپوتنیک، منوچهر مرادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کی‌یف، روز شنبه در صفحه توئیتری خود پستی درباره پرداخت غرامت برای هواپیمای اوکراینی که دی ماه در نزدیکی فرودگاه امام خمینی سقوط کرد، نوشت.

​در این پست آمده است: همانگونه که در مذاکرات سازنده و مثمرثمر اخیر در کی‌یف عنوان شد هرگونه توافق درباره پرداخت غرامت فقط بر اساس مقررات بین‌المللی و بر طبق تعهدات موجود در کنوانسیون‌هایی است که جمهوری اسلامی ایران نیز در آنها عضویت دارد.

محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه که اخیرا در رأس هیأتی به منظور گفتگو با مقامات اوکراینی درباره این هواپیما به کی‌یف سفر کرده بود، اعلام کرد که دور دوم مذاکرات ایران و اوکراین درباره سقوط هواپیمای اوکراینی نیمه دوم مهر ماه در تهران برگزار می‌شود و افزود: مبنای ایران در پرداخت غرامت اسناد بین‌المللی و عرف است.

معاون وزیر خارجه اوکراین اخیرا در واکنش به صحبت‌های رئیس کل بیمه مرکزی درباره مسئله پرداخت خسارت به هواپیمای اوکراینی، گفت که ایران مسئولیت پرداخت غرامت را برعهده دارد.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین که ۱۸ دی ماه سال گذشته از تهران عازم کی‌یف بود بر اثر خطای انسانی مورد هدف موشک قرار گرفت و ۱۷۶ سرنشین آن که اکثریت آنها ایرانی بودند و بقیه اتباع اوکراین، کانادا، سوئد، انگلیس و افغانستان، جان باختند.

موضوع:
سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران (129)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک