10:47 25 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 317

یک رسانه آمریکایی نوشت اگرچه اسرائیلی ها با دموکرات‌ها میانه چندان خوبی ندارند؛ اما حتی اگر «جو بایدن» هم پیروز انتخابات ۲۰۲۰ شود، چندان ضرر نمی‌کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، نشریه نیویورک تایمز رسانه نزدیک به حزب دموکرات، با انتشار مطلبی سعی کرد دغدغه اسرائیل مبنی بر پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را رفع کند؛ تا آنجا که مدعی شد: با پرزیدنت «بایدن» به اسرائیل حسابی خوش می‌گذرد.

به نوشته نیویورک تایمز، جو بایدن نامزد منتخب دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰، به دفعات علاقه خود را به اسرائیل ابراز کرده است.

در آوریل ۲۰۱۵، او طی سخنانی گفته بود: نامم جو بایدن است و همه می‌دانند که عاشق اسرائیل هستم.

تاثیر ابراز علاقه بایدن به اسرائیل به حدی است که همه مقامات بلندپایه این کشور می‌گویند او ایده‌آل ترین رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا خواهد بود.

این اظهارنظر به آن معنی است که از نظر اسرائیلی ها، البته بهترین گزینه پیش رو، پیروزی مجدد دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ است اما چنانچه بایدن هم پیروز شود؛ چندان ناراحت نخواهند شد چرا که مثلاً در مقایسه با بیل کلینتون که فردی ناشناخته بود یا حتی باراک اوباما که با صراحت از تل‌آویو انتقاد می‌کرد؛ هم لحنی دوستانه دارد و هم سابقه‌اش عیان است.

تنها نگرانی اسرائیل این است که مبادا بایدن بخواهد با تقابل نظامی آنها علیه حماس، حزب‌الله و ایران مخالفت کند؛ که ظاهراً این موضوع هم چندان با اهمیت نیست چرا که وی در آوریل ۲۰۰۷، مدعی شده بود: بیاید به این اظهارات خوش‌بینانه مبنی بر اینکه توسل به زور بی‌معنی است، خاتمه دهیم و از زندگی واقعی حرف بزنیم.

مرتبط:

احتمال توافق ایران و آمریکا در صورت انتخاب مجدد ترامپ
هشدار بایدن درباره انتخاب دوباره ترامپ
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک