10:36 20 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
2828

عمادالدین دویکات طی تیراندازی در یک درگیری با دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در بیمارستان جان باخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صفا، عمادالدین دویکات، دبیرکل جنبش فتح در یک درگیری در منطقه بلاطه البلد واقع در شرق نابلس کرانه باختری مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در بیمارستان جان خود را از دست داد.

این درگیری زمانی رخ داد که دستگاه‌های امنیتی برای بستن یکی از مغازه‌ها در منطقه یاد شده در راستای اقدامات لازم برای مقابله با کرونا وارد عمل شدند و از گلوله جنگی و گاز اشک‌آور نیز در این بین استفاده کردند.

در ادامه این گزارش آمده، علیرغم هماهنگی میان جنبش فتح و استان برای بازگشایی مغازه‌ها به مدت دو ساعت، دستگاه‌های امنیتی تلاش کردند مغازه مذکور را ببندند و صاحب آن را بازداشت کنند. در این میان دویکات برای میانجی‌گری و عدم بازداشت صاحب مغازه وارد عمل می‌شود اما طی تیراندازی زخمی می‌شود و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.

در پی اعلام فوت دویکات، اوضاع منطقه یاد شده متشنج شد و صدها جوان فلسطینی تظاهراتی در خیابان القدس به راه انداختند و لاستیک‌های خودرو را آتش زدند.

مرتبط:

وزارت خارجه فلسطین: هیچ مذاکره ای با اسرائیل صورت نخواهد گرفت
حذف فلسطین در نقشه های گوگل + عکس
اپل و گوگل فلسطین را از نقشه ها حذف کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک