03:00 04 دسامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2389)
0 31

یک گروه بین المللی دانشمندان به این نتیجه رسیده که هپارین موجود در جلبک ها بهتر از داروی مشهور Remdesivir ، که از ان به طور فعال در آمریکا برای درمان کووید 19 استفاده می شود، قادر به مبارزه با رشد نوع جدید ویروس کرونا (SARS-CoV-2) است.

به گزارش اسپوتنیک، نتایج این تحقیق 24 ژوئیه در مجله Cell Discovery  منتشر شده است.

دانشمندان فعالیت ضد ویروسی مواد آلی استخراج شده از جلبک دریایی از جمله سه نوع هپارین و دو نوع فوکوئیدان را آزمایش کردند.

معلوم شد که هپارین در توانایی خود برای مسدود کردن رشد  SARS-CoV-2 از بسیاری از داروهای ضد ویروسی ، از جمله Remdesivir پیشی می گیرد.

در حال حاضر اعتقاد بر این است که عفونت کووید 19 در بینی آغاز می شود و هر یک از این مواد می تواند زمینه ساز ایجاد اسپری ضد ویروسی بینی باشد. این می تواند راهی برای درمان عفونت در مراحل اولیه یا حتی از پیشگیری از آن باشد. "

دونالد ترامپ ،رئیس جمهور آمریكا 24 ژوئیه اعلام كرد كه آمریكا 90٪ از ذخایر داروی  Remdesivir در جهان را خریداری كرده است. این دارو برای مبارزه با ابولا تولید شده اما نشان داده شده است که در درمان عفونت های ناشی از ویروس  SARS مؤثر است. با این حال ، تأثیر آن بر بیماری  COVID-19 هنوز مورد مطالعه قرار دارد

در ماه مه  دانشمندان استانفورد به این نتیجه رسیدند كه یكی از داروهای مورد استفاده برای درمان هپاتیت B می تواند در مقابل نوع خفیف ویروس کرونا نیز  مؤثر باشد. این دارو یک آنالوگ آزمایشگاهی مشتق از یک پروتئین طبیعی است که باعث فعال شدن سلولهای ایمنی می شود.

 

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2389)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک