17:16 30 ژوئیه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 53

نیویورک تایمز از پیام‌های تهدیدآمیز ولیعهد عربستان خطاب به یکی از مسئولان امنیتی سابق این کشور که در کانادا بسر می برد، خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، سعد الجبری یکی از مسئولان امنیتی سابق عربستان سعودی که در حال حاضر در کانادا به سر می‌برد در معرض تهدید و تلاش برای بازگرداندن وی به عربستان قرار گرفته است.

در این گزارش نیویورک تایمز آمده است: الجبری بعد از آنکه ولیعهد عربستان به قدرت رسید و رقبای سیاسی خود را کنار زد احساس کرد که دیر یا زود مورد هدف قرار می‌گیرد و به همین دلیل از عربستان خارج شد.

در ادامه آمده؛ از آن زمان تاکنون محمد بن سلمان تلاش می‌کند الجبری را به کشور بازگرداند.

نیویورک تایمز نوشت: پیام ها و اسنادی وجود دارد که بن سلمان در سپتامبر ۲۰۱۷ خطاب به الجبری می گوید که او در پرونده های فساد گسترده دست دارد و هیچ کشوری وجود ندارد که او را تسلیم بن سلمان نکند.

این در حالی است که پلیس اینترپل اعلام کرده که درخواست عربستان در این خصوص سیاسی بوده و نقض قوانین این سازمان محسوب می شود و قصد ندارد الجبری را بازداشت کند.

نیویورک تایمز نوشت که این اسناد و پیام ها پیش از این منتشر نشده و بیانگر آن است که محمد بن سلمان مجدانه برای بازگرداندن الجبری به عربستان تلاش می‌کند.

پیش از این تعدادی از اعضای مجلس سنای آمریکا با ارسال نامه‌ای به دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور اعلام کرده بودند که آمریکا باید از الجبری محافظت کند.

الجبری زمانی که در ترکیه به سر می برد پیام‌های تهدیدآمیز از محمد بن سلمان دریافت کرد و این مسئله باعث شد وی به کانادا سفر کند. بن سلمان در این پیام ها خطاب به الجبری می گوید: به عربستان برگرد تا شرایط را برایت توضیح دهم. الجبری نیز در پاسخ می نویسد که نمی تواند.

مرتبط:

عربستان سعودی جنگ نفتی جدیدی را کنار گذاشت
واکنش عربستان به بمباران مناطقی در عراق توسط ترکیه و ایران
پیغامی که برخی انتظار داشتند، بین ایران و عربستان رد و بدل نشده
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک