00:46 22 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 41

رئیس سابق آژانس گمرک و امور مهاجرتی آمریکا با محکوم کردن اقدامات ترامپ به خاطر مستقر کردن مأمورین فدرال در شهر پورتلند برای سرکوب معترضین آن را ناشی از عدم موفقیت رهبری ترامپ دانست است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گاردین، جان سندوِگ، رئیس سابق آژانس گمرک و امور مهاجرتی آمریکا با محکوم کردن اقدامات ترامپ به خاطر مستقر کردن مأمورین فدرال در شهر پورتلند برای سرکوب معترضین آن را ناشی از عدم موفقیت رهبری ترامپ دانست است.

وی گفت که ترامپ از مأموران فدرال به‌عنوان جوخه نوچه‌هایش استفاده می‌کند تا اعتراضات در بزرگ‌ترین شهر ایالت اورگن را سرکوب کند. همچنین با اشاره به تلاش ترامپ برای گسیل شمار بیشتری از مأموران فدرال به شیکاگو و آلبوکرک افزود: چنین سیاست‌هایی نشانه "فقدان رهبری در دولت ترامپ" است.

سندوِگ ادامه داد: "معتقدم چنین کاری سوء استفاده از وزارت امنیت داخلی است. منظورم این است که رئیس‌جمهور واقعاً از این وزارت به‌عنوان جوخه‌ای از نوچه‌هایش استفاده می‌کند. این همان چیزی است که در حال وقوع است."

وی با انتقاد از نحوه برخورد دولت آمریکا با معترضان در شهرهای مختلف، آن را «بحرانی ساختگی» و ناشی از سیاست‌های ترامپ توصیف کرد.

تا کنون مقامات آمریکایی زیادی از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، انجام تحقیقاتی درباره نحوه برخورد مأموران فدرال با معترضان را خواستار شده‌اند.

قتل جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس سفید پوست این کشور، هفته‌هاست که اعتراضات سراسری در آمریکا و حتی در کشورهای غربی دیگر را علیه خشونت پلیس و نژاد پرستی به همراه داشته است.

مرتبط:

خودداری اعزام گاردملی به پورتلند از سوی فرماندار اورگن + ویدئو
علیه معترضین در پورتلند از گاز اشک آور و بمب صوتی استفاده شد+ویدیو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک