11:38 16 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 23

درگیری بین تظاهرکنندگان و مقامات اجرای قانون در پورتلند ایالات متحده مجددا از سر گرفته شده است.

به گزارش اسپوتنیک، درگیری بین تظاهرکنندگان و مقامات اجرای قانون در پورتلند ایالات متحده مجددا از سر گرفته شده است، مقامات انتظامی این شهر از گاز اشک آور و بمب صوتی برای متفرق کردن معترضین استفاده کردند.

برخلاف تلاش های فعالان "Wall of Moms" که خواستار حفظ مسمالمت آمیز اعتراضات بودند، مجدداد درگیری و برخوردها بین معترضین و مقامات از سر گرفته شده است. اندکی قبل از درگیری ها، معترضین با آتش زدن کیسه های زباله، شروع به پرتاب ترقه و اشیاء مختلف به سوی دادگاه کردند. نیروهای انتظامی فدرال مستقر در دادسرا ساختمان را ترک کردند. مقامات انتظامی با استفاده از گاز اشک آور و بمب های صوتی تلاش کردند تا تظاهرکنندگان را متفرق کنند.

همچنین گزارش شده بود که تظاهرات کنندگان معترض به خشونت پلیس در شهر پورتلند، موانع را پشت سر نهاده و مقر دادگاه فدرال را به اتش کشیدند و نیروهای امنیتی فدرال در داخل ساختمان با گاز اشک آور با معترضین مقابله کردند. در این رابطه پلیس پورتلند اعلام کرده بود که صدها معترض با کلاه ایمنی، ماسک های گاز، چترها و چماق ها به ساختمان حمله ور شدند و نیروهای فدرال با خارج شدن از ساختمان معترضین را پراکنده ساختند. موج تظاهرات در بسیاری از شهرهای آمریکا که با کشته شدن جورج فلوید در نتیجه رفتار خشونت آمیز پلیس در ایالت مینه‌سوتا آغاز شده بود، همچنان ادامه دارد.

مرتبط:

توئیت فارسی ترامپ درباره حکم اعدام معترضین آبان
حمله معترضین به پلیس در آمریکا + ویدئو
خودداری اعزام گاردملی به پورتلند از سوی فرماندار اورگن + ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک