04:48 22 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

تعداد شرکت‌هایی که قصد دارند در ۶ ماه آینده نیروهای مازاد خود را تحت تأثیر پاندمی کرونا اخراج کنند به ۵۳ درصد رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک، آخرین نظر سنجی سازمان تولید کنندگان بریتانیا، «ساخت انگلیس»، نشان داد که تعداد شرکت‌هایی که قصد دارند در ۶ ماه آینده نیروهای مازاد خود را تحت تأثیر پاندمی کرونا اخراج کنند به ۵۳ درصد رسیده است.

طبق این گزارش از سال ۱۹۸۰ تاکنون چنین مقیاسی از اخراج نیروهای متخصص در بخش تولید دیده نشده بود و این وضعیت مشابه یک کشتارگاه واقعی است. تقریباً یک سوم (۳۲.۳ درصد) از شرکت‌ها قصد دارند بین ۱۱ تا ۲۵ درصد از کارکنان خود را برکنار کنند. کمتر از ۸ درصد شرکت‌ها می‌خواهند بین یک چهارم تا نیمی از نیروی کار خود را مرخص کنند.

استفان فیبسون مدیر عامل سازمان «ساخت انگلیس» در اینباره گفت:«هیچ راهی برای پنهان کردن این واقعیت دردناک وجود ندارد. علاوه بر تأثیر نگران‌کننده‌ای که این وضعیت برای امرار معاش افراد در سراسر بریتانیا به وجود می‌آورد، صنعت نمی‌تواند از پس از دست دادن این مقدار مهارت با ارزش بر بیاید، مهارت‌هایی که برای بازسازی دوباره اقتصاد و سرمایه‌گذاری ما در صنایع آینده ضروری خواهد بود».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک