جهان
دریافت لینک کوتاه
0 25

واردان توگانیان ، سفیر ارمنستان در مسکو اظهار داشت باکو پیش از درگیری با ایراوان "افکار عمومی در جمهوری آذربایجان را برای جنگ آماده کرده بود"

به گزارش اسپوتنیک، توگانیان گفت: "به ویژه اظهارات اخیر رئیس جمهور (الهام علی اف) در تاریخ 6 ژوئیه  که در واقع به معنای خروج باکو از روند مذاکرات (درباره قره باغ) بود."

دوشنبه گذشته ، الهام علییف رئیس جمهوری آذربایجان گفت که روند مذاکرات برای حل و فصل مناقشه قره باغ  عملاً جریان ندارد و کنفرانس های ویدئویی وزیران خارجه اهمیت ندارد.

درگیری در مرز ارمنستان و آذربایجان  که از 12 ژوئیه آغاز شده ، چند روز است که در توووز و تاووش،  مناطق مجاور مرز گرجستان و در فاصله چند صد کیلومتری از قره باغ که فعلا آرام است ادامه دارد. در محل گلوله باران ها ، پاسگاه های نظامی مستقر در نزدیکی روستای مویسس قرار دارد. به گفته باکو ، 11 سرباز آذربایجانی از جمله یک ژنرال کشته شده اند. طرف ارمنی از کشته شدن دو افسر خود و مجروح پنج نفر دیگر خبر داده است.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان همدیگر را به مقصر بودن در این گلوله باران ها متهم می کنند. شماری از کشورها و سازمان های بین المللی از این وضعیت ابراز نگرانی کرده  و طرفین را به گفت و گو دعوت می کنند. وزارت امور خارجه روسیه اعلام كرد آماده مساعدت به باكو و ایروان برای برقراری ثبات در مرز دو کشور است.

امروز جمهوری آذربایجان تهدید کرد نیروگاه هسته ای "متسامار" در ارمنستان را با موشک نقطه زن مورد حمله قراردهد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک