10:08 13 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
1102

مشکلات مربوط به کرونا در آمریکا باعث شد تا این کشور در ماه ژوئن رکورد بی سابقه 864 میلیارد دلاری کسری بودجه را به ثبت برساند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از واشنگتن پست، بر اساس گزارش وزارت خزانه داری آمریکا، کسری بودجه در 9 ماه سال مالی با احتساب هزینه های کلان ماه ژوئن به 2.7 تریلیون دلار رسیده است.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد: کسری بودجه آمریکا در ماه ژوئن سال گذشته حدود هشت میلیارد دلار بود. به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا، هزینه های دولت فدرال به بیش از 1.1 تریلیون دلار در ماه ژوئن رسید، این رقم دوبرابر مبالغی است که دولت آمریکا در ماه های گذشته هزینه می‌کرد.

با تاثیر کرونا بر اقتصاد آمریکا، میزان درآمد مالیاتی جمع آوری شده توسط دولت فدرال تا در حدود 240 میلیارد دلار باقی مانده است، زیرا وزارت خزانه داری مهلت تشکیل اظهارنامه مالیاتی را تا ماه جولای (اواسط مرداد) به تأخیر انداخته است.

شکاف عمیق میان هزینه ها و درآمدها در دولت آمریکا نشان دهنده آن است که چه میزان اقتصاد ایالت متحده در برابر تاثیر اقتصادی ویروس کرونا شکننده بوده است. به دنبال سیاست های اشتباه ترامپ در عدم جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا کنون بیش از سه میلیون نفر مبتلا به کرونا در آمریکا شناسایی شده‌اند و بیش از 138 هزار نفر هم در اثر این بیماری جان باخته‌اند. ترامپ از ابتدا ویروس کرونا را با تصادفات جاده‌ای و آنفلوآنزا مقایسه می‌کرد و آن را ناچیز می‌شمرد.

مرتبط:

همتی: کسری بودجه دولت قطعاً بهتر از سال‌های قبل مدیریت می‌شود
تهدید ترامپ به کاهش بودجه مدارس امریکا
جزئیات برنامه اصلاح ساختار بودجه ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک