21:09 11 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
4829

واشنگتن گزارش یک کارشناس سازمان ملل درباره غیرقانونی بودن قتل سلیمانی را بی‌وجدانی فکری خواند.

به گزارش اسپوتنیک، روز چهارشنبه، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت كه دولت ایالات متحده گزارش دهنده گزارشگر ویژه سازمان ملل، آگنس کالامارد را كه براساس آن ترور ژنرال ایرانی، قاسم سلیمانی توسط ایالات متحده نقض قوانین بین المللی است را موجه نمی‌داند.

رسانه های غربی به نقل از او گفتند: " انتشار یک گزارش ویژه برای محکوم کردن ایالات متحده، که در اقدامی در دفاع از خود، قاسم سلیمانی یکی از مرگ آفرین ترین ترریست‌های دنیا را از میان برداشت، نیاز به بی‌وجدانی فکری دارد.

گزارش کالامارد می‌گوید: "هیچ مدرکی مبنی بر وجود برنامه‌ریزی حمله قریب الوقوع سردار سلیمانی علیه منافع ایالات متحده، به ویژه در عراق که نیاز به پاسخ فوری و موجه داشته باشد، وجود ندارد." کالامرد خاطرنشان كرد: " گرچه سلیمانی مسئول استراتژی و اقدامات نظامی ایران در عراق و سوریه بود، به دلیل عدم تهدید وی برای افراد مرتبط با ایالات متحده، اقدام نظامی آمریكا  "غیرقانونی" بود."

رسانه ها خاطرنشان كردند كه گزارش كالامارد در مورد قتل توسط پهپاد در روز پنجشنبه در جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه می شود. طبق گزارش رسانه ها، نیمی از این گزارش به مرگ سلیمانی اختصاص خواهد یافت. از طرف دیگر، ایالات متحده در سال 2018 از این شورا کناره‌گیری کرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک