03:08 04 دسامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 150

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس به نامه وزیر امور خارجه ایران به جوزپ بورل درباره برجام واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، به نوشته وبگاه دولت انگلیس، سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در واکنش به نامه محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام داشت: انگلیس به برجام پایبند می‌ماند اما این توافق با عدم پایبندی سیستماتیک ایران در خطر قرار گرفته است.

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در ادامه افزود: اگر ایران می‌خواهد از برجام منفعت ببرد، باید با فرایند حل اختلاف ارائه شده توسط سه کشور اروپا تعاملی سازنده داشته باشد و تعهدات خود ذیل این توافق را اجرا کند.

سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، فرانسه و انگلیس) اخیرا پیش نویس قطعنامه‌ای را به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه کردند که با ۲۵ رای مثبت در این شورا تصویب شد. در این قطعنامه از ایران خواسته شده است به تعهدات خود در چارچوب ان‌پی‌تی و پروتکل الحاقی کاملا پایبند باشد.

عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه عصر جمعه اظهار داشت که محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده برجام، یک بار دیگر موارد عدم‌پایبندی کشورهای اروپایی را طبق بند ۳۶ برجام به کمیسیون مشترک جهت حل‌وفصل ارجاع داد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک