02:26 25 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 14

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده برجام تایید کرد که نامه وزیر امور خارجه ایران را دریافت کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده برجام تایید کرد که نامه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را دریافت کرده که به انتفاد از سه دولت اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) در خصوص برجام پرداخته است.

وی گفت: امروز نامه ای از وزیر امور خارجه ایران دریافت كردم كه در آن به ابراز نگرانی های ایران راجع به اجرای تصمیمات كمیسیون مشترک تحت مكانیزم حل اختلاف با توجه به بند ۳۶ از برجام توسط فرانسه، آلمان و انگلیس اشاره داشت. همانطور که پیش از این اشاره کردم،استفاده از مکانیزیم حل و فصل اختلافات برجام به کار فشرده و حسن نیت همه طرفین احتیاج دارد.

بورل با اشاره به اینکه پنجمین سالگرد امضای برجام نزدیک است بر اهمیت این توافق تاکید کرد كه یک دستاورد تاریخی در منع گسترش سلاحهای هسته ای است و به امنیت منطقه ای و جهانی کمک می کند. بورل اظهار داشت كه قصد دارد با كشورهای امضا كننده و با كل جامعه بین المللی برای حفظ این توافق همکاری كند.

شایان ذکر است که عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز جمعه از ارسال نامه‌ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده برجام به‌ منظور ارجاع موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهداتشان در قبال ایران به کمیسیون مشترک برجام طبق بند ۳۶ این توافق خبر داد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک