20:04 20 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
242

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای به حادثه پیش آمده در سایت هسته‌ای نطنز واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه در بیانیه‌ای تاکید کرد که محل وقوع حادثه آتش سوزی در تاسیسات ایران حاوی مواد هسته‌ای نیست.

در این بیانیه آمده است: ایران صبح پنج شنبه آژانس انرژی اتمی را از وقوع آتش سوزی در یك ساختمان در قلمرو مجتمع غنی سازی اورانیوم نطنز مطلع نمود. ایران همچنین به آژانس انرژی اتمی خبر داد که آتش به سرعت خاموش شده و در ساختمان مواد هسته‌ای یا سایر مواد رادیواکتیو نبوده است.

براساس این بیانیه، ایران با بیان اینکه هنوز علت این حادثه مشخص نشده است، افزوده است: هیچ کس در این حادثه مجروح نشده و هیچگونه آلودگی رادیواکتیوی رخ نداده است.

آژانس همچنین افزود: آژانس تایید می‌کند که در زمان (حادثه) هیچ یک از بازرسان پادمانی آژانس در آنجا حاضر نبوده‌اند و محل وقوع حادثه حاوی مواد هسته‌ای نیست. آژانس با مقام‌های مربوطه در ایران در ارتباط بوده تا اطمینان حاصل کند که (این حادثه) تاثیری بر فعالیت‌های راستی‌آزمایی پادمانی آن که انتظار می‌رود همچون گذشته ادامه یابد، نداشته است. بازرسان آژانس به صورت مرتب در نطنز حضور می‌یابند.

گفتنی است، پیش از این بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران صبح امروز از وقوع حادثه در یکی از سوله‌های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز در مرکز استان اصفهان خبر داده بود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک