02:13 27 سپتامبر 2020
جهان

امنیت فروخته نمی شود

جهان
دریافت لینک کوتاه
158

سناتور آمریکایی پیشنهاد کرد آمریکا سامانه «اس-400» را از ترکیه بخرد.

امنیت فروخته نمی شود

به گزارش اسپوتنیک با استناد به سند منتشره در سایت کنگره، سناتور جمهوریخواه جون تیون پیشنهاد کرد آمریکا سامانه «اس-400» را از ترکیه بخرد. متن سند مربوط به لایحه طرح قانونی مربوط به بودجه دفاع ملیبرای سال 2021 منتشر شده است. در این سند پارلمانی به اینکه آیا آنکارا از حق فروش این سامانه بدون اجازه مسکو و یا تمایل انجام این کار اشاره ای نشده است.

جیم ریش رئیس کمیته سنا آمریکا در امور روابط بین ‌الملل پیشنهاد کرد در رابطه با ترکیه تحریم هایی مطابق با قانون «مقابله با دشمنان آمریکا از راه تحریم» وضع شود.

تحویل سامانه های دفاع هوایی روسی اس 400 به آنکارا باعث ایجاد بحران در روابط بین ترکیه و آمریکا شد. به گفته رئیس جمهور ترکیه، اس 400 در آوریل 2020 به طور کامل عملیاتی خواهد شد.

واشنگتن خواستار امتناع آنکارا از این معامله در ازای به دریافت سامانه های آمریكایی پاتریوت است و تهدید می کند در غیر اینصورت فروش جدیدترین جنگنده های اف-35 به ترکیه را به تأخیر انداخته یا حتی این معامله را لغو خواهد کرد.

ایالات متحده همچنین تهدید می کند ترکیه را مطابق با کاتسا (قانون مقابله با مخالفان آمریكا از طریق تحریم ها) مورد مجازات قرار دهد اما آنکارا تا به حال از عقب نشینی در برابر ایالات متحده خودداری کرده است.

سامانه اس400 (Triumf) نسل جدید سیستم پدافند هوایی روسیه است که توسط مرکز طراحی "الماس" طراحی شده و به عنوان نوع بهبود یافته از خانواده پدافند هوایی اس-300 به‌ شمار می ‌رود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک

کاریکاتورهای دیگر