17:24 15 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 42

سفیر روسیه در تهران و رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران در دیداری درباره گسترش همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور گفت‌وگو کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، در جریان دیدار لوان جاگاریان، سفیر روسیه در تهران و ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران دو طرف بر ضرورت توسعه روابط بین کشورها در چارچوب موافقت‌نامه‌های فرهنگی تاکید کردند.

سفیر روسیه در تهران: رهبر ایران طرفدار روسیه مقتدر است
© Photo / EMBASSY OF THE RUSSIAN FEDERATION IN THE ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN

ابراهیمی‌ترکمان در این دیدار تصریح کرد: در گذشته‌های دور بین ایران و روسیه روابط فرهنگی وجود داشته است، اما اکنون این روابط بیش از گذشته توسعه یافته و در مسیر تعاملی قرار گرفته است.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران برگزاری گفت‌وگوهای دینی اسلام و مسیحیت ارتدکس را بسیار مؤثر دانسته و بیان داشت: اعتقاد داریم که این گفت‌وگوهای دینی اسلام و مسیحیت ارتدکس تماماً موفق بوده است.

سفیر روسیه در تهران نیز با تاکید بر اشتراکات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و روسیه، اظهار داشت: از برگزاری گفت‌وگوهای دینی اسلام و مسیحیت ارتدکس و ایجاد کمیته مشترک همکاری‌های فرهنگی استقبال می‌کنیم.

لوان جاگاریان از اکتبر سال ۲۰۱۱ به عنوان سفیر فدراسیون روسیه در جمهوری اسلامی ایران کار خود را آغاز کرده و در زمره معدود سفرای کشورهای خارجی در ایران است که به زبان فارسی تسلط دارد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک