07:08 17 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 41

شرکت کوکاکولا ، بزرگترین تولید کننده نوشابه در جهان ، در شرایط تحریم اعلام شده علیه فیس بوک ، انتشار پیام های تجاری در همه شبکه های اجتماعی را حداقل به مدت 30 روز متوقف می کند.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را جیمز کوئینسی، مدیر عامل کوکا کولا اعلام کرده است.

کوئینسی گفت: "جایی برای نژادپرستی در جهان جایی ندارد. و جایی برای نژادپرستی در شبکه های اجتماعی وجود ندارد. شرکت کوکا کولا حداقل 30 روز قرار دادن تبلیغات پولی در تمام پلتفرم های شبکه های اجتماعی در سراسر جهان را به حالت تعلیق در می آورد."

رئیس شرکت کوکاکولا افزود: در این مدت ، مدیریت این شرکت سیاست تبلیغات خود را بررسی کرده و مشخص خواهد کرد که آیا لازم است تغییراتی در آن ایجاد شود یا خیر.

کوینسی در پایان گفت: "ما همچنین انتظار داریم که شرکای ما در شبکه های اجتماعی مسئولیت پذیری و شفافیت بیشتری ازخود نشان دهند."

پیش از این ، انجمن ملی مساعدت به پیشرفت شهروندان رنگین پوست  (NAACP) ، سازمان حقوق مدنی Color of Change ، سازمان موسوم به لیگ مبارزه با افتراء ایالات متحده (ADL) و سایر مدافعان حقوق بشر از شرکت ها خواسته بودند که در ماه ژوئیه برای به عدم کنترل مطالب حاوی تبلیغ نفرت ، نژادپرستی و خشونت ، تبلیغات تجاری خود را در فیس بوک متوقف کنند. ".

روز جمعه شرکت  North Face اعلام کرد که به دلیل "انتشار پست هایی حاوی تبلیغ نفرت ، خشونت و نژاد پرستی" در فیس بوک، در این  شبکه اجتماعی تبلیغات تجاری منتشر نمی کند. بعداً ، Verizon Communications Inc ،یکی از بزرگترین اپراتورهای ارتباطات و مخابرات آمریکا به تحریم پیوسته و تبلیغات در فیس بوک و اینستاگرام را متوقف کرد. شرکت Unilever هم در مورد تبلیغات تجاری در فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام اظهارات مشابهی را بیان کرد.

مارک زاکربرگ رئیس فیسبوک  گفت این شرکت تغییراتی در سیاست خود ایجاد کرده و اظهارات تبلیغ کننده نفرت را در تبلیغات تجاری منتشره در این شبکه اجتماعی ممنوع اعلام می کند.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک