06:47 15 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50

بایدن، عملکرد ترامپ در برابر شیوع کرونا را به رفتار کودک تشبیه کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر امسال، عملکرد دولت آمریکا در مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا را زیر سوال برد و خواستار گسترش دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی در آمریکا از طریق طرح «اوباماکر» شد.

بایدن افزود: ترامپ مثل بچه‌ای است که نمی‌تواند باور کند این اتفاق برای او افتاده است. خب، این همه‌گیری برای او اتفاق نیفتاده، برای همه ما اتفاق افتاده و وظیفه او ناله و شکایت کردن نیست؛ وظیفه او این است که کاری در این خصوص انجام دهد.

او همچنین به دولت ترامپ توصیه کرد دادخواست علیه این قانون مراقبتی مقرون به صرفه را متوقف کند و هشدار داد در غیر این صورت میلیون‌ها آمریکایی پوشش بیمه خود را در میانه همه‌گیری مرگبار کرونا در آمریکا از دست خواهند داد.

بایدن در واکنش به ادعاهای ترامپ درباره بالا بودن آمار مبتلایان آمریکا به دلیل آزمایش‌های تشخیصی بیشتر هم گفت که بدون شک آزمایش بیشتر جان انسان‌ها را نجات می‌دهد. بایدن همچنین از ترامپ به دلیل برتری دادن وجهه سیاسی خود بر سلامت جامعه انتقاد کرد.

وی طی سخنرانی خود در شهر لنکستر، ماسک مشکی به صورت زده بود و خود را با ترامپ که دوست ندارد با ماسک دیده شود، مقایسه کرد.

مرتبط:

پوتین: روسیه در تعداد آزمایشات ویروس كرونا پیشتاز است
6800 مورد جدید از ابتلا به کرونا در روسیه شناسایی شدند
آخرین آمار کرونا در ایران؛ 6 استان کشور هنوز در وضعیت قرمز هستند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک