11:52 12 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
1412

دادگاه آمریکا تلگرام را موظف کرد 1 میلیارد و 220 میلیون دلار به خریداران «گرام» غرامت بپردازد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به سند منتشره دادگاه، دادگاه فدرال ایالت نیویورک، تلگرام را موظف کرد 1 میلیارد و 220 میلیون دلار به خریداران «گرام» غرامت بپردازد.

حدود 1 میلیارد و 190 میلیون دلار از این مبلغ در قالب توافق فسخ قراردادها با سرمایه‌گذاران پرداخت خواهد شد. افزون بر آن، طی 30 روز شرکت مذکور باید 18 میلیون و 500 هزار دلار مبلغ جبرانی به خریداران « گرام» بپردازد.

پیشتر تلگرام پس از دو سال و نیم تلاش پروژه پلت‌فرم بلاک‌چین خود TON و ارز مجازی‌اش Gram را به‌دلیل حکم یک دادگاه آمریکایی کنار گذاشت، پروژه‌ای که به گفته این شرکت مانند ارزهای مجازی، چون بیت‌کوین و اتریوم بر اصل تمرکززدایی استوار بود، اما از نظر سرعت و مقیاس‌پذیری بسیار از آن‌ها برتر بود. کنار کشیدن از پروژه بلاک‌چین را پاول دورف در یک پست اعلام کرد و در ابتدای آن از مهندسان شرکت برای تولید یک پلت‌فرم باز، رایگان و غیرمتمرکز تشکر کرد. او گفت: در صورتی که پلت‌فرم TON با تلگرام تلفیق می‌شد پتانسیل ایجاد انقلابی در ذخیره‌سازی یا انتقال سرمایه و اطلاعات ایجاد می‌کرد.

به گفته دورف این تصمیم دادگاه به این معنی است که کشورهای دیگر هم حق تصمیم‌گیری درباره آنچه خوب یا بد است را برای شهروندانشان ندارند. اگر آمریکا به‌طور ناگهانی تصمیم گرفت قهوه را ممنوع کند حتی یک کافی‌شاپ در ایتالیا نباید قهوه را بفروشد چراکه ممکن است یک شهروند آمریکایی به آنجا برود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک