10:25 31 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40

کشورهای اروپایی عضو شورای امنیت سازمان ملل با ابراز مخالفت با طرح الحاق کرانه باختری از سوی اسرائیل اعلام کردند که آن را به رسمیت نمی‌شناسند.

به گزارش اسپوتنیک، کشورهای اروپایی عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای مشترک تلاش اسرائیل برای الحاق بخش‌های از کرانه باختری را خلاف قوانین بین‌المللی خوانده و تأکید کردند که این اقدام دارای پیامدهای منفی برای امنیت منطقه خواهد بود، بر روابط تل آویو و اتحادیه اروپا تاثیر منفی خواهد گذاشت و آن را به رسمیت نمی‌شناسند.

بیانیه توسط اعضای فعلی شورای امنیت و کشورهای اروپایی ارائه شد که در سال 2021 کرسی های این شورا را اشغال خواهند کرد. از جمله آنها: آلمان، فرانسه، انگلیس، بلژیک، استونی، ایرلند، نروژ.

اعضای اروپایی شورای امنیت در ادامه این بیانیه خاطرنشان کرده‌اند که الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری شانس احیای مذاکرات صلح و امکان تحقق راهکار دوکشوری را به‌شدت تضعیف خواهد کرد و در مقیاس وسیع‌تر به تلاش‌های صورت‌گرفته برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه آسیب خواهد زد.

یادآور می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در اواخر ماه ژانویه از طرح صلح خود موسوم به معامله قرن، با حضور بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی رونمایی کرد. این طرح واکنش‌های جهانی زیادی داشت.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک