13:20 27 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2190)
0 11

نخستین آزمایش واکسن نوع جدید ویروس کرونا (کووید ـ 19) در قاره آفریقا امروز در جمهوری آفریقای جنوبی آغاز کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی  eNCA  ، 2000 داوطلب در آزمایش این واکسن شرکت دارند . این واکسن توسط دانشگاه آکسفورد و با همکاری شرکت داروسازی AstraZeneca ساخته شده است. پیشتر آزمایش های  این واکسن در انگلستان انجام شده بود و همچنین قرار است روی داوطلبان برزیل و ایالات متحده نیز آزمایش شود.

در حال حاضر ، بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در قاره آفریقا به میزان حدود 100000 نفر در جمهوری  آفریقای جنوبی ثبت شده است.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و کمتر از فاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2190)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک