12:05 19 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 51

مقامات هند به دلیل تنش ایجاد شده در روابط با چین، تلاش می كنند تا کشور روسیه تحویل سامانه های ضد موشکی اس-400 به این کشور را تسریع کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، مقامات هند تلاش می كنند كه مسکو را تحت فشار قرار دهد تا تحویل سامانه های ضد موشکی اس-400 روسی را به دلیل تشدید روابط با چین تسریع کند.

این خبرگزاری خاطرنشان کرد: رجنات سینگ، وزیر دفاع هند که برای حضور در مراسم رژه پیروزی وارد روسیه شده است در این مورد گفتگو خواهد کرد. پیش از این گزارش شده بود که وزیردفاع هند در جریان این بازدید سه روزه قصد دارد با همکاران روسی دیدار و در مورد دفاع و مشارکت استراتژیک گفتگو کند.

در سال 2018، مسکو و دهلی نو قراردادی را برای تهیه پنج مجموعه اس-400 به ارزش بیش از پنج میلیارد دلار امضا کردند. علاوه بر این، این خبرگزاری با استناد به منابع نوشت که هند همچنین قصد دارد 33 جنگنده جدید را نیز از روسیه خریداری کند.

هفته گذشته درگیری بین ارتش هند و چین در منطقه دره گالوان در لاداخ رخ داد. طبق اطلاعات اولیه چندین نفر در اثر این حادثه کشته شدند. پکن و دهلی نو یکدیگر را برای آنچه اتفاق افتاده مقصر دانستند. بعداً، وزرای خارجه دو کشور توافق کردند که هر چه سریعتر تنش ها را در مرز کاهش دهند.

مرتبط:

سامانه اس 400: مشکل اصلی در روابط آمریکا با ترکیه
می دانید علت برتری اس ـ 400 بر پاتریوت چیست ؟
روسیه و ترکیه در مورد ارسال مجموعه دوم اس-400 توافق کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک