04:19 21 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50

عربستان بخاطر شیوع ویروس کرونا، قصد دارد مراسم حج امسال را به صورت محدود برگزار کند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت حج و عمره عربستان سعودی در بیانیه ای که روز دوشنبه منتشر کرد نوشت: مقامات عربستان سعودی به دلیل شیوع کرونا، امسال اجازه شرکت زائران در مراسم سالانه زیارت از اماکن مقدس اسلام در مکه و مدینه را فقط به تعداد کمی از زائران مسلمان که در حال حاضر در این کشور هستند می دهد و زائران خارج از کشور امسال قادر به شرکت در آن نخواهند بود.

عربستان سعودی درباره لغو مراسم حج برای زائران خارجی اعلام کرد که این تصمیم برای حفظ سلامتی حجاج اتخاذ شده است.

پیش از این روزنامه انگلیسی" فاینانشال تایمز" انگلیس به نقل از یک مسؤول در وزارت حج و عمره سعودی اعلام کرده بود که عربستان در اندیشه لغو مراسم حج سال 2020 است.

در گزارشی که این نشریه منتشر کرد، آمده بود که دولت سعودی برای نخستین بار از زمان تأسیس این پادشاهی در سال 1932 در صدد است، بزرگ‌ترین تجمع مسلمانان را لغو کند، مراسمی که طی آن حدود 2 میلیون نفر عازم سرزمین وحی می‌شوند.

این روزنامه به نقل از یک مقام مسؤول در وزارت حج و عمره سعودی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که عربستان به آرامی درحال بررسی لغو مراسم حج است و انتظار می‌رود که تصمیم رسمی در یک هفته اتخاذ شود.

عربستان پس از آن که ژاپن تصمیم گرفت المپیک تابستانه امسال را بای جلوگیری از شیوه کرونا به تاخیر بیندازد ، برای لغو مراسم حج امسال تحت فشار شدید قرار گرفت.

مرتبط:

آیا حج امسال با شرط سنی برگزار می‌شود؟
عربستان هنوز هیچ شرطی برای حج امسال اعلام نکرده است
تصمیم عربستان برای لغو حج تمتع امسال
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک