23:57 26 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2038)
0 20

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد شماری از کارکنان سفارت این کشور در کابل به نوع جدید ویروس کرونا (کووید ـ 19) مبتلا شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک  به نقل از خبرگزاری مهر،  گفته می شود از جمله تعدادی از دیپلمات‌های آمریکایی  در میان مبتلایان وجود دارند.

اگرچه وزارت خارجه آمریکا شمار افراد آلوده را اعلام نکرده اما به گفته یک منبع آگاه، حدود ۲۰ نفر آلوده شده‌اند که اغلب آنها محافظان سفارت هستند.

در افغانستان، طبق آمارهای رسمی، ۲۸ هزار و ۴۲۴ نفر به کرونا مبتلا هستند حال آنکه انتظار می رود رقم واقعی بیش از این باشد.

یادآور می شود سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و کمتر از فاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2038)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک