04:41 03 دسامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
2270

نماینده دائم روسیه: قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد ایران فقط می تواند اوضاع را تشدید کند.

به گزارش اسپوتنیک، میخائیل اولیانف، نماینده دائم روسیه در سازمانهای بین المللی در وین روز جمعه در توییتر نوشت: "شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قطعنامه ای را تصویب كرد و از ایران خواسته است تا به 2 تاسیساتی كه آژانس می خواهد از آن بازدید كند، اجازه دسترسی داده شود. روسیه و چین به این قطعنامه رای مخالف دادند. ما طرفدار این هستیم که آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران این مشکل را حل کنند، ما معتقدیم که قطعنامه فقط می تواند آن را تشدید کند."

پیشتر یک منبع دیپلماتیکی اعلام کرده بود که شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، پیش نویس قطعنامه سه کشور اروپایی در مورد دسترسی بازرسان به دو تاسیسات اتمی در ایران را با اکثریت آرا پذیرفته است. رأی گیری روز جمعه صورت گرفت و 35 عضو شورای آژانس بین المللی انرژی اتمی در آن شرکت کردند.

پیشتر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران خواسته بود كه فوراً اجازه دسترسی به دو تاسیسات هسته ای را بدهد كه ایران بیش از چهار ماه است که اجازه دسترسی بازرسان آژانس را به این تاسیسات نداده است. گروسی همچنین ابراز نگرانی کرد که تقریباً یک سال است که ایران برای روشن شدن موضوعات اساسی مربوط به مسائل هسته ای و فعالیت هسته ای وارد گفتگو نشده است.

مرتبط:

قطعنامه به نفع ایران؛ آیا کنگره می تواند مانع از جنگ ایران و آمریکا شود؟
سه کشور اروپایی قطعنامه ای علیه ایران آماده کردند
قطعنامه دسترسی بازرسان به دو تاسیسات هسته ای در ایران به تصویب رسید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک