18:38 24 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2344)
1317

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا این احتمال را منتفی ندانست كه چین به طور عمدی نوع جدید ویروس کرونا را در خارج از كشور خود شیوع داده باشد تا خسارات اقتصادی به سایر كشورها وارد شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، ترامپ گفت: "این احتمال وجود دارد که این کار به عمد انجام شده باشد ."

رئیس جمهور آمریکا  اعلام کرد سیاست اقتصادی وی طی یک سال و نیم "هیچ سنگی را از آنها (چین) نگذاشته بود ."

پیش از این ، ترامپ و دولت آمریکا بارها و بارها چین را به پنهان کردن اطلاعات در مورد نوع جدید ویروس کرونا متهم کرده بودند که به دلیل آن جهانیان  قادر به ارزیابی به موقع خطر وضع به وجود آمده، نبودند.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و کمتر از فاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

 

 

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2344)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک