18:11 02 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
2111

در بریتانیا در بین اعتراضاتی که تعدادی از شهرهای آمریکا و اروپا را در برگرفته ، اعتقادات نژاد پرستانه وینستون چرچیل نخست وزیر پیشین انگلیس را به یاد آوردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نیوزویک ، در جریان تظاهرات در لندن ، افراد ناشناس بر روی مجسمه چرچیل که در میدان پارلمان در مرکز شهر برپا شده بود نوشتند که این سیاستمدار نژاد پرست بود . پس از آن  ، بوریس جانسون، رئیس دولت انگلیس ، در دفاع از نخست وزیر پیشین صحبت کرد ه و گفت چنین اتهاماتی علیه وی ناعادلانه است.

چرچیل در قفس
© AP Photo / Francisco Seco

در پاسخ به نخست وزیر فعلی بریتانیا یادآوری شد كه چرچیل بارها اظهار داشته كه به برتری نژاد سفید اعتقاد دارد. از جمله به گفته ریچارد توئه ، استاد دانشکده تاریخ دانشگاه اکستر ، این سیاستمدار گفت که چینی ها را دوست ندارد ، مردم هند را وحشی  و دارای دین وحشیانه نامید و آفریقایی ها را همچون کودکان دانسته است. علاوه بر این ، نخست وزیر پیشین بریتانیا  هندی ها را به تحریک به اصطلاح قحطی و گرسنگی در بنگال در سال 1943 متهم كرد ، زیرا آنها به قول وی "مانند خرگوش ها به تولید نسل پرداخته و چند برابر شدند".

در این شرایط ، عده ای با طعنه گفتند اکنون از مجسمه چرچیل در لندن که در یک جعبه محافظ ویژه قرار داده شده بهتر از حملات احتمالی اوباش محافظت می شود تا از اقلیت های قومی ساکن انگلستان در مقابل ویروس کرونا. خانم شولا موس ـ شوگبامیمو،  فعال سیاسی و حقوقدان گفت :"چرچیل زودتر از اقلیت های قومی که در معرض خطر مرگ بر اثر ابتلا به کرونا هستند، تجهیزات محافظت شخصی را دریافت کرد."

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک