18:18 12 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40

همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی در زمینه‌ی استاندارد های 5G امکان‌پذیر شد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به اعلامیه وزارت بازرگانی آمریکا، همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی در زمینه‌ استاندارد های 5G  امکان‌پذیر شد.

در بیانیه‌ منتشره وزارت بازرگانی آمریکا آمده است: «ایالات متحده رهبری در نوآوری جهانی را واگذار نمی‌کند. این دپارتمان متعهد به حفاظت از امنیت ملی و منافع سیاست خارجی آمریکا از طریق تشویق صنعت این کشور به تعامل کامل و حمایت از فناوری‌های آمریکایی برای تبدیل شدن به استانداردهای بین‌المللی است».

بر اساس این گزارش، وزارت بازرگانی و دیگر نهادها این تغییر در قانون را امضا کرده‌اند ولی هنوز به‌صورت رسمی ابلاغ نشده است. از تحریم‌های آمریکا علیه هواوی کمی بیش از یک سال می‌گذرد که طبق این تحریم‌ها، شرکت‌های آمریکایی برای همکاری با هواوی دچار محدودیت‌های گسترده‌ای شده‌اند. مدتی قبل هم این تحریم‌ها یک سال دیگر تمدید شدند.

اینطور که پیداست دولت ایالات متحده آمریکا در حال اصلاح تحریم‌های خود علیه هواوی است. اگرچه دولت آمریکا از مواضع خود عقب‌نشینی نکرده ولی حالا شرکت‌های آمریکایی به لطف یک معافیت جزئی می‌توانند در زمینه‌ی استاندارد های ۵G  با هواوی همکاری کنند.

هواوی در زمینه‌ی تجهیزات و استاندارد ۵G حرف زیادی برای گفتن دارد و حالا شرکت‌های آمریکایی در زمینه‌ی استانداردهای این فناوری می‌توانند همکاری خود را با هواوی آغاز کنند. به گفته ایالات متحده  تحریم‌ها به نگرانی‌های مربوط به امنیت ملی برمی‌گردد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک