01:51 27 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

محققان در باره تعداد قربانیان کرونایی در آمریکا تا ماه اکتبر دست به پیش‌بینی زدند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به پیش‌بینی انستیتوی شاخص های پزشکی و ارزیابی‌ها وابسته به دانشگاه ایالت واشنگتن، تعداد فوتی‌های کرونایی در آمریکا تا ماه اکتبر از 201000 نفر بیشتر خواهد بود.

مطابق با گزارش منتشره در تارنمای دانشگاه نامبرده، تا اول اکتبر سال 2020، تعداد فوتی‌ها بر اثر ابتلا به کووید -19 به مرز 201129 نفر خواهد رسید.  هم اکنون تعداد درگذشتگان بر اثر ابتلا به این ویروس 116428 نفر اعلام شده است.

برطبق پیش‌بینی دانشگاه واشنگتن، فوتی‌های روزانه در آمریکا به پیک خود در 16 ماه آوریل (2287 نفر) رسید و رو به کاهش می‌رود.

مطابق با داده‌های دانشگاه جونز هاپکینز،رویهمرفته در آمریکا بیش از 2 میلیون و 100 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد 116 هزار نفر درگذشتند.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک