18:12 19 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
4857

آمریکا پیش نویس تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را برای مطالعه و بررسی به روسیه ارائه داد.

به گزارش اسپوتنیک، رسانه های غربی اعلام کردند که کلی کرافت، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل از ارائه پیش نویس قطعنامه تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران برای مطالعه و بررسی به روسیه خبر داد.

کرفت به خبرنگاران گفت: روسیه و چین باید به اتفاق نظر جهانی در ارتباط با رفتار ایران بپیوندند. آمریکا همچنین این قطعنامه را در ماه مه برای بررسی به نمایندگان انگلیس، فرانسه، آلمان ارائه داده است.

وی افزود: بزودی تمامی 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل پیش نویس قطعنامه را برای مطالعه و بررسی دریافت می کنند و ما تلاش می کنیم که خیلی با احتیاط و دقیق عمل کنیم.

قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، مصوب ژوئیه سال 2015، عرضه سلاح های سنگین به ایران را تا 18 اکتبر 2020 و تسلیحات موشکی تا سال 2023 ممنوع می کند. این مهلت تحریم در برنامه جامع اقدام مشترک برای برنامه هسته ای ایران مقرر شده است.

واشنگتن که به طور یکجانبه از برجام خارج شد، با تصویب قطعنامه مربوط به شورای امنیت سازمان ملل به دنبال گسترش تحریم است.

پیش از این برایان هوک نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران گفته بود، كه ایالات متحده از همه ابزارهای ممكن برای گسترش تحریم تسلیحاتی به ایران استفاده خواهد كرد، حتی اگر شورای امنیت سازمان ملل پیش نویس قطعنامه مربوطه را وتو كند.

مرتبط:

روسيه: دلیلی برای تمدید تحریم تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران وجود ندارد
پمپئو: طرحی برای مقابله با لغو تحریم های تسلیحاتی ایران داریم
ادامه تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک