14:19 03 مارس 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 14

بر اساس نظر رسمی دولت ترکیه، گروه مخالف گولن و سازمان پ.ک.ک از نا آرامی‌ها در ایالات متحده حمایت می‌کنند.

به گزارش اسپوتنیک، سرپرست سرویس مطبوعاتی ریاست جمهوری ترکیه در گفتگوی تلفنی با سفیر آمریکا در آنکارا، گفت: " رهبر سازمان اسلامی مخالف، فتح الله گولن و حزب کارگران کردستان (پ ک ک) از شورش در ایالات متحده حمایت می کنند."

مقامات ترکیه سازمان گولن را که ) FETO  سازمان تروریستی فتح الله) می نامند را به مشارکت در یک کودتا در ژوئیه 2016 متهم کردند. پس از شورش در ترکیه، بیش از 80 هزار نفر دستگیر شدند، حدود 150 هزار کارمند غیرنظامی و همچنین پرسنل نظامی، از کار اخراج شدند یا به حالت تعلیق درآمد. خود گولن که در آمریکا است، تلاش برای کودتا را محکوم کرد و ادعاها را رد کرد.

سرپرست سرویس مطبوعاتی ریاست جمهوری ترکیه، فخرالدین آلتون با ابراز نگرانی از خشونت علیه اعضای رسانه های ترکیه، از جمله TRT World، اطمینان حاصل کرد که دولت ایالات متحده از این حوادث متاسف است. آلتون تأکید کرد که FETO و جنبش چپ افراطی "آنتیفا" با همکاری تروریست های پ.ک.ک از اقدامات خشونت آمیز در ایالات متحده حمایت می کنند. "

پیش از این، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا گفته بود كه مقامات آمریكا جنبش چپ رادیكال "آنتیفا" را به لیست سازمان های تروریستی ممنوعه اضافه می كنند. دادستان کل آمریكا ویلیام بار خاطرنشان كرد: اقدامات اعضای این جنبش تروریسم تلقی می شود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک