12:16 21 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 41

وزیر امور خارجه فلسطین در مصاحبه با اسپوتنیک، ادعاهای منتسب به وی درباره آمادگی فلسطین برای نشستن در میز مذاکره با اسرائیل را تکذیب کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ریاض مالکی، وزیر امور خارجه فلسطین در مصاحبه با اسپوتنیک، ادعاهای منتسب به وی درباره آمادگی فلسطین برای نشستن در میز مذاکره با اسرائیل را با حضور سایر واسطه ها بدون ایالات متحده، تکذیب کرد.

وی گفت: "موضع رهبر فلسطین روشن است و فقط یک تفسیر دارد، یعنی متوقف کردن هرگونه تماس با طرف اسرائیلی." وزیر خارجه فلسطین تأکید کرد که بحث پیشنهادات برای هرگونه دیدار با طرف اسرائیلی اکنون تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نیست. وی گفت: "این اعتقاد راسخ ماست."

مالکی در پاسخ به سوالی در مورد شرایطی که در آن طرف فلسطینی آماده نشستن سر میز مذاکره خواهد شد، گفت: "اجازه دهید اول طرف اسرائیلی برنامه الحاق را متوقف کند و به سمت تصمیماتی که مورد تایید جامعه جهانی در مورد ایجاد دو کشور است برود، پس از آن می توان گفت که می شود در مورد چیزهایی صحبت کرد."

به این ترتیب وزیر امور خارجه کشور فلسطین اظهارات گفته شده صبح سه‌شنبه را که ظاهراً از طرف وی اعلام شده بود را تکذیب کرد که فلسطین معتقد است که ایالات متحده نباید تنها واسطه در گفتگو با اسرائیل باشد. وی گفت که امروز فلسطین قصد ندارد در هیچ گفتگو ای شرکت کند.

مرتبط:

واکنش پمپئو به خروج فلسطین از توافقنامه‌ با آمریکا و اسرائیل
تاکید رئیس جمهور ایران بر تغییرناپذیری اصل "قدس پایتخت فلسطین"
توقف همکاری‌ تشکیلات خودگردان فلسطین با سازمان سیا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک