04:40 16 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (1747)
0 50

دانشمندان 27 نشانه زیستی بالقوه را کشف کردند که می تواند برای پیش بینی شدت عفونت کروناویروس استفاده شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله سل سیستمز، گروهی از محققان دانشگاه فرانسیس کریک و دانشگاه پزشکی چاریته در برلین با به روز رسانی یک طیف سنج توانستند کاری کنند که این طیف سنج بتواند به سرعت میزان پروتئین های مختلف موجود در پلاسمای خون را مشخص کند و از آن برای آزمایش خون 31 بیمار مبتلا در برلین استفاده و سپس نتایج را با خون 17 بیمار مبتلا به کرونا و 15 شخص سالم مقایسه کردند.

در این آزمایشات آنها توانستند سه پروتئین کلیدی که با با اینترلوکین 6 - یک سایتوکاین ضد التهابی- مرتبط است را بیابند که یک نشانگر شدت بیماری در بیماران مبتلا به کرونا است. علاوه بر این، این نشانگرهای زیستی پروتئین هایی را شناسایی کرد که پیشتر با کرونا بی ارتباط شناخته می شدند.

سرپرست محققان اعلام کرد: "ما با استفاده از پلتفروم ایجاد شده توانستیم نمونه های گرفته شده از بیماران مبتلا به کرونا را بررسی و 27 نشانه زیستی پیدا کنیم که برای تعیین وضعیت این بیماری در مبتلایان استفاده خواهد شد."

دانشمندان امیدوارند که این دستاورد باعث ساخت آزمایشات ساده ای شود که می توان از آنها برای تشخیص یک یا چند نشانه در بیماران مبتلا به کرونا استفاده کرد تا پیش بینی روند بیماری مشخص شود.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (1747)

مرتبط:

بیل گیتس از تست واکسن انسانی کرونا حمایت مالی کرد
محققان ایرانی موفق به ساخت کیت تشخیص سریع کرونا شدند
جهانپور: شمار مبتلایان به کرونا با 2516 مورد جدید به 151466 نفر رسید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک