11:12 18 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
115

ترامپ: اگر مسئولان شهری و ایالتی نتوانند اعتراض‌ها را مهار کنند، ارتش را مستقر می‌کنم تا مشکل به سرعت برطرف شود.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با سخنرانی در کاخ سفید اعلام کرد برای جلوگیری از اغتشاش، غارت، خرابکاری، حمله و تخریب شرورانه اموال عمومی، هزاران سرباز مسلح، کادر نظامی و ماموران اجرای قانون را اعزام می‌کنم.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد ارتش را برای فرونشاندن ناآرامی‌های روبه افزایش در واکنش به مرگ یک مرد سیاه پوست بدست پلیس به‌هنگام بازداشت، اعزام خواهد کرد.

اعتراض‌ها به خشونت پلیس آمریکا پس از انتشار تصاویری از لحظات مرگ جورج فلوید، ‌مرد سیاهپوست ۴۶ ساله هنگام بازداشت از سوی پلیس در مینیاپولیس آغاز شد. یک مامور پلیس در حالی که زانوی خود را بر روی گردن جورج فلوید می فشارد، با بی‌توجهی به تقاضا و حرفهای مرد سیاهپوست، باعث خفه شدن او شد. وی بارها به این مامور پلیس گفته بود که نمی‌تواند نفس بکشد. مرگ جورج فلوید خشم سراسری را در ایالات متحده برانگیخته است.

ترامپ از مسئولان شهری و ایالتی خواست تا گارد ملی و نیروهای ذخیره نظامی که می‌توانند برای مداخله در شرایط اضطراری داخلی به خدمت گرفته شوند، مستقر شوند. وی افزود: «برای تسلط در خیابان‌ها به اندازه کافی نیرو داریم.

اگر شهر یا ایالتی از انجام اقدامات لازم امتناع کند، من ارتش ایالات متحده را مستقر می‌کنم و به سرعت مشکل را برای آنها حل خواهم کرد. سازمان‌دهندگان اقدامات «وحشت آور با مجازات‌های شدید کیفری» روبرو خواهند شد».

پیشتر اعلام شد که ترامپ قصد دارد از قانون مربوط به «قیام» سال1807 بهره گیرد که اختیارات رئیس جمهور آمریکا در خصوص استقرار نیروها در اراضی کشور برای سرکوب قیام یا شورش را تنظیم می‌کند. ترامپ بارها در روزهای اخیر استفاده از چنین اختیاراتی را متذکر شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک