08:12 14 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 16

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، سازمان جهانی بهداشت را سازمانی فاسد و تحت كنترل حزب كمونیست چین نامید.

به گزارش اسپوتنیک، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، سازمان جهانی بهداشت را "سازمانی فاسد و تحت كنترل حزب كمونیست چین" نامید و اطمینان داد كه قطع روابط آمریكا با این سازمان، در كمک واشنگتن به سایر كشورها تأثیر نخواهد گذاشت.

سازمان جهانی بهداشت، جان قربانیان ایدز / اچ آی وی را در آفریقا نجات نمی‌دهد بلکه ایالات متحده و مالیات‌دهندگان سخاوتمند ما هستند که جان افراد را در آفریقا نجات می‌دهند. ما این کار را از طریق سازمان جهانی بهداشت انجام نخواهیم داد، ما خودمان به نام ایالات متحده آمریکا این کار را خواهیم کرد. ما همین پول را برداشته و اطمینان حاصل خواهیم کرد که "پزشکان بدون مرز" آن را دریافت می‌کنند. مطمئناً این پول از طریق یک سازمان بین المللی فاسد که توسط حزب کمونیست چین کنترل می‌شود به صلیب سرخ و بیمارستان‌های سراسر جهان که به آنها احتیاج دارند، منتقل نخواهد شد.

پیش از این دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اظهار داشته  بود: آمریکا تمام روابط خود با سازمان بهداشت جهانی را قطع می‌کند. واشنگتن تصمیم دارد مبلغ در حدود ۴۵۰ میلیون دلار در سال را که به این سازمان تخصیص داده بود، به سازمان های دیگری اختصاص دهد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک