16:59 12 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 70

خبرگزاری "روسیا سیگودنیا" از مقامات آمریکا خواست تا حادثه رخ داده برای خبرنگار "ریانووستی" را بررسی کنند.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری "روسیا سیگودنیا" از مقامات آمریکا خواست تا اقدامات مامورین پلیس آمریکا در استفاده از گاز اشک آور علیه خبرنگار "ریانووستی"، را بررسی کنند.

پیشتر خبرنگار ریانووستی اعلام کرده بود که پلیس شهر مینیاپولیس به صورت هدفمند علیه گروه فیلم برداری شبکه "وایس" آمریکا و میخایئل تورگیف، خبرنگار ریانووستی پس از متفرق کردن اعتراضات از اسپری اشک آور استفاده کرده است.

سرویس مطبوعاتی این آژانس خبری در بیانیه‌ای اعلام کرد: "روسیا سیگودنیا" مقامات آمریکایی را ملزم به تحقیق کامل درباره این عمل غیرقانونی افسران پلیس که نه تنها قوانین آمریکایی در مورد آزادی بیان و اطلاعات که معیارهای بین المللی محافظت از روزنامه نگاران در برابر خشونت را نقض می‌کند، می‌نماید.

در ادامه این بیانیه آمده است که "روسیا سیگودنیا" همچنين خواستار آن است كه پس از تحقيقات مقامات آمريكايي، افراد مسئول اين جرم عليه خبرنگار ریانووستی پاسخگو بوده و به صورت عادلانه مجازات شوند.

لازم به ذکر است که پس از کشته شدن جورج فلوید، شهروند آمریکایی-آفریقایی به دست ماموران پلیس، در مینیاپولیس و برخی شهرهای دیگر اعتراضات و تظاهرات مردمی بر پا شد. در ویدئوی منتشر شده مربوط به صحنه برخورد پلیس با جورج فلوید نشان می دهد که ماموران پلیس به دست او دست بند زده اند و یکی از نیروهای پلیس نیز زانوی خود را روی گردن او گذاشته و فشار می دهد، جورج فلوید نیز می گوید که نمی تواند نفس بکشد. در نهایت این اتفاق منجر به کشته شدن جورج فلوید می شود.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک