03:07 29 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2365)
0 42

دولت چین به اشتباهات خود در واکنش به شیوع بیماری همه گیر ناشی از نوع جدید ویروس کرونا اعتراف کرد.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را لی کیچیانگ،  نخست وزیر چین در گزارش خود درباره کار دولت در اجلاس مجلس قانونگذاری این کشور اعلام کرد.

به گفته وی ، در جریان شیوع بیماری هولناک کووید ـ19 ، حلقه های ضعیف بسیاری در زمینه مدیریت اضطراری در حوزه بهداشت عمومی ظاهر شده است.

کیچیانگ افزود که فساد و بوروکراسی در برخی از عرصه ها کمافی السابق از جمله مشکلات

رایج  هستند. علاوه بر این ، کار دولت به دلیل تشریفات غیر ضروری با دشواری روبرو می شود. وی تعدادی از مقامات را متهم کرد که یا از انجام وظایف خود دوری می كنند یا به هیچ وجه قادر به اجرای  آنها نیستند.

دولت چین در نظر دارد به این موضوعات توجه جدی داشته باشد و نظرات مختلفی را نیز در نظر بگیرد و همچنین پیشنهادات نمایندگان اقشار مختلف مردم را ارائه دهد. وی در پایان گفت: "ما باید کار خود را بهبود بخشیم ، به تعهدات خود عمل کنیم و همه کارها را انجام دهیم تا انتظارات مردم برآورده شود."

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و بیشتر از قاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

 

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2365)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک