12:11 17 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 40

مقامات شهر ووهان چین که کانون شیوع ویروس کرونا در جهان به شمار می‌آید، تجارت حیوانات وحشی را ممنوع کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از انتخاب، شیوع ویروس کرونا، مقامات چینی را بر آن داشته تا تجارت و مصرف حیوانات وحشی را ممنوع کنند.

اما مقامات ووهان یک قدم جلوتر گذاشته‌اند و علاوه بر ممنوعیت تجارت غیرقانونی حیوانات وحشی، شکار و خوردن این حیوانات را هم ممنوع کرده‌اند.

از زمان شیوع ویروس کرونا، بارها از یک بازار فروش حیوانات وحشی در شهر ووهان چین به عنوان سرمنشا نام برده شده و یک ویروس شناس چینی گفته به احتمال زیاد خفاش‌ها منشا این نوع عفونت تنفسی هستند.

فروش حیوانات وحشی در بازارهای محلی در چین بسیار رایج است و این بازارها منبع بیماری‌های جدید ویروسی شناخته می‌شوند؛ مثلا ویروس بیماری سارس که چند سال پیش ابتدا در چین شایع و بعد باعث مرگ شماری در سراسر جهان شد، از نوعی راسو به نام گربه زباد به انسان منتقل شد. گربه زباد هم از حیواناتی است که در بازارهای چین به فروش می‌رود.

در 11 مارس، سازمان بهداشت جهانی شیوع عفونت کرونا ویروس جدید "کووید-19" با عنوان بیماری همه گیر را اعلام کرد. براساس آخرین اطلاعات سازمان بهداشت جهانی، بیش از 5 میلیون مورد از این بیماری در جهان ثبت شده است و بیش از 318 هزار نفر جان باخته اند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)

مرتبط:

تعداد موارد کرونا ویروس در هند از 100 هزار نفر فراتر رفت
این میوه ها را برای پاکسازی بدن در روزهای کرونایی بخورید
تاثیر ویروس کرونا روی چشم انسان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک